Nabídka vín

Vinné sklepy Lechovice

Vinné sklepy Lechovice patří k tradičním výrobcům kvalitních přírodních vín ve Znojemské vinařské podoblasti,kde má pěstování révy hluboké kořeny.Dochované záznamy o největším rozvoji vinařství jsou spojovány s Louckým klášterem ve Znojmě.Roku 1723 bylo v zámeckém parku v Lechovicích povoleno hloubení sklepa,který je v současné době využíván na výrobu těch nejkvalitnějších vín.Sklep byl dokončen o 114 let později,roku 1837.

Nynější společnost vznikla v roce 1993 a navazuje na dlouholetou tradici lechovického vinařství.Je největším výrobcem vína z vlastních vinic na Znojemsku.Celková plocha vinic společnosti,jejichž poloha je zachována již po staletí,je 236 ha.Vinice spadají do katastru vinařských obcí Borotice,Božice,Oleksovice a Lechovice.

V této oblasti jsou v popředí především bílá aromatická vína,která díky pomalejšímu zrání a redukované sklizni hroznů,získávají vysokou kvalitu a aromatičnost,typickou pro severní vinařské oblasti.Zvláště vysoce jsou ceněny odrůdy Sauvignon,Pálava a Tramín,čehož důkazem jsou častá ocenění VS Lechovice na mezinárodních výstavách.

Vinné sklepy Lechovice získaly certifikát Integrované produkce hroznů a vína.Základní snahou společnosti je používání biologických způsobů ochrany ve vinici.Vlastní produkce hroznů a jejich zpracování je spojením,které vedlo k dosažení vysoké jakosti a opravňuje společnost VS Lechovice k označení vína „Plněno vinohradníkem“.

Při výrobě vín Vinné sklepy Lechovice využívají jak klasické technologie výroby v dřevěných sudech,tak i moderního zpracování za pomoci nových technologií odstřeďování moštů.

Jakostní vína bílá

0,75l  
Sauvignon – suché
Je velmi oblíben a ceněn mezi znalci vína. Víno se vyznačuje broskvově-muškátovou chutí a vůní. Patří mezi typické odrůdy znojemské vinařské podoblasti, kde dosahuje stabilně vysoké kvality. Doporučujeme podávat k sýrům, řízkům,drůbeži,ale i ke sladkému.
 
170,-
0,75l   Rulandské bílé – polosuché
Víno, které svým delším zráním nabývá na kvalitě,dostává svou typickou chuť a buket. Vyznačuje se zlatozelenou barvou a neutrální vůní. Doporučujeme k tmavému nebo světlému masu.
  170,-

Jakostní vína červená

 0,75l  
Frankovka – suché
Víno granátově červené barva, obsahuje dostatek kyselin, které mu dodávají svěžest a plnou chuť. Hodí se k uzeným sýrům, těstovinám, bifteku, kachně nebo ke kořeněným úpravám mas.
 
170,-
 0,75l   Svatovavřinecké – polosuché
Vyznačuje se granátovou barvou s odstínem do fialova. V chuti je ovocné, plné, výrazné s příjemnou tříslovinou. Doporučujeme k sýrům, těstovinám, bifteku, kachně, huse.
   170,-

Přívlastkové víno bílé

0,75l  
Veltlínské červené rané – suché, pozdní sběr
Odrůda pocházející z Itálie. Její hrozny jsou červené barvy. Víno je charakteristické jemnou, neutrální vůní,nižší kyselinkou a širší extraktivní chutí. Jeho barva je zlatožlutá. Doporučujeme podávat k omáčkám a světlým masům.
 
230,-

Přívlastkové víno červené

 0,75l  
Modrý portugal – suché, pozdní sběr
Víno jemné květinové vůně a lahodné ovocné chuti bez výraznějšího obsahu kyselin, sametově měkké, se sytě červeným až granátovým zbarvením.Vhodné k pečeným masům.
 
230,-